Dzisiaj:


Dzisiaj jest: Środa,
8 Kwietnia 2020 r.
Imieniny obchdzą: Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy, Radosław, Sieciesława
Do końca roku: 268 dni.

Nabożeństwa:


Niedziala i święta:
0800 Msza Św. dla wszystkich
1000 Msza Św. dla młodzieży
1200 Msza Św. dla dzieci
1800 Msza Św. dla wszystkich


Dni powszednie:
1800 Msza Św. dla wszystkich


Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy:
środa po Mszy Św. o godz. 1800


Koronka do Miłosierdzia Bożego:
piątek o godz. 1730


27 - każdego miesiąca. Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II
1730 Rozpoczęcie Nabożeństwa w Kaplicy.

1800 Msza św. Po Mszy św. indywidualne oddanie czci relikwiom Św. Jana Pawła II.


Całoroczny Program Nabożeństw.pdf

KANCELARIA:


Czynna jest we wszystkie dni powszednie po mszy św. (1845) sprawowanej o godz. 1800ul. Plebiscytowa 48
14-100 Ostróda
tel. (89) 646 10 82
kom. 515 291 250


Więcej
Konto parafii:
BGZ o/Ostróda
04 2030 0045 1110 0000 0044 8270

NIP 7411508873
Regon 510274731.

Statystyki:


odwiedzin: 990275
dzisiaj: 178
on-line: 3

Strona istnieje :
9 rok i 78 dni
Ładowanie: 0.051 sek

 

1. Po zarządzeniu władz państwowych, w kościołach na Nabożeństwach (Mszach św.), w niedziele i dni powszednie, może przebywać tylko pięć osób.
Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy na daną godzinę. Inni mają przebywać na zewnątrz w pewnej odległości od siebie. Ta zasada obowiązuje także na pogrzebach i ślubach, aż do odwołania przez odpowiednie władze.

2. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi wielkanocnej w późniejszym terminie. Mamy na to czas do końca Okresu Wielkanocnego, który w tym roku będzie trwał do 7 czerwca – Uroczystości Najświętszej Trójcy.

3. Nabożeństwa Triduum Paschalnego ( Wielki Czwartek, Piątek, i Sobota) rozpoczynać się będą o godz.18:00.

Adoracje W Wielki Piatek i Wielką Sobotę
Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia kościoła i adorowania Pana Jezusa obecnego w ciemnicy i w grobie (od godz. 8.00)

Adoracje w te dni będą trwały po zakończonym Nabożeństwie Różańcowym do godz.21:00

4. W drugą Niedzielę Wielkanocną – 19 kwietnia – z ustanowienia Pana Jezusa, przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego.
Nowenna przed Tym Świętem rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 19:30.
W pozostałe dni – po wieczornych Nabożeństwach.

5. W Wielką Sobotę odwołane jest poświęcenie pokarmów. Zachęcam, aby ktoś z rodziny, w Niedzielę-przed śniadaniem wielkanocnym-przeczytał Modlitwę o uświęcenie pokarmów znajdujących się na stole. Tekst Modlitwy zamieszczam poniżej.

6. Msza św. REZUREKCYJNA o godz.7.00

Na początku tej Mszy świętej, na znak Zmartwychwstania Pana Jezusa, na placu kościelnym (przy krzyżu misyjnym) nastąpi blogosławieństwo Najswiętszym Sakramentem całej naszej Parafii, po którym nastąpi sprawowanie uroczystej Mszy świętej ofiarowanej za wszystkich parafian.

Następne Msze św. odbędą się o godz. 10:00 ; 12:00 i 18:00.

7. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowane w programie niedzielnym

8. W związku ze stałymi kosztami związanymi z funkcjonowaniem naszej Parafii oraz opłacaniem podstawowych rachunków ( m.in. za pobór gazu i energii, wywóz odpadów) uprzejmie przypominam o możliwości wsparcia finansowego przez wpłatę na konto bankowe naszej Parafii. Numer konta podany jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Kancelaria” i „Więcej”. W tytule wpłaty należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego”.
Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję Parafianom, którzy z własnej inicjatywy, w ostatnich dniach, złożyli ofiary na ten cel.

9. Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną, odwołuję odwiedziny chorych w Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca, tj. 2 i 3 kwietnia br.
W nagłych przypadkach ( w razie zagrożenia życia) proszę mnie powiadomić.

 

Modlitwa o uświęcenie pokarmów.

Panie Jezu Chryste,

Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu; pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów; pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy. Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze; pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego , że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. –
Amen.